Koučování a konzultace zaměřené na řešení

Co je koučování zaměřené na řešení?

11.03.2014 05:56

Jak můžeme definovat koučování zaměřené na řešení? Efektivní kouč zaměřený na řešení dělá přesně to, co dělá dobrý sportovní kouč, trenér nebo píšící učitel, ale se systematickými sjednocenými formáty.
Přístup zaměřený na řešení poskytuje velmi elegantní cestu vedoucí k výběru a změně. 
Koučink zaměřený na řešení osvobozuje lidi od negativních myšlenkových systémů. Spousta jednotlivců je uvězněna v negativních myšlenkách a je jimi brána jako rukojmí.
Bez ohledu na to, kde v životě zrovna jste, vždy existuje touha po flexibilitě a kreativitě, po bližším vztahu, hlubším a bohatším pocitu nebo smyslu života apod. Technologie koučinku zaměřeného na řešení posouvá lidi směrem k jasnější představě jejich vlastní cesty.
Kouč vás vybídne a nechá vám čas najít, co ve vašem životě znamená vyhrát. Kouč je váš partner na cestě životem, který můžete uskutečnit, osobně i profesně. "Kouč je někdo, kdo vás přiměje stát se zodpovědným za váš vlastní život, kdo zajistí, že využijete veškerý váš potenciál".
Kouč vás povzbudí a podpoří na cestě k získání schopností, které vás povzbudí a podpoří ke zvýšení vaší kreativity, produktivity, efektivity apod., ať je to tedy cokoliv, na čem vám záleží, pomůže vám udělat klíčový výběr v tomto stádiu vaší kariéry i vašeho života.
Jak silná je poptávka po koučinku? Pro 21. století příležitost ani nemůže být větší. V 90. letech se stala profese kouče daleko viditelnější: díky pozornosti národních médií během posledních pěti roků 80. let se poptávka po koučinku a školení koučů rychle ztrojnásobila.
Nyní, v 21. století, zjistíte téměř v každé zemi na světě, že se koučink stává profesní volbou, spojující a rozšiřující schopnost vedení ve společnostech, v organizacích i v osobním životě.

Kontakt

Mgr. Jiří Vlček, DiS.

wehuwehu@gmail.com

+420 605 583 112

Vyhledávání

© Jiří Vlček_2014. Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode