Aktuality

Sledovat aktuálně mě můžete na Facebooku nebo na Linked-inu. Těším se také na vaše příspěvky a komentáře. Dejte mi svůj like a staňme se přáteli. Zde stručné úryvky...

HLEDÁM LEKTORY KE SPOLUPRÁCI

Máte zkušenosti vhodné pro zařízení sociálních služeb (domovy, terénní či ambulatní služby, poradny), které byste rádi uplatnili a chcete se o ně podělit s ostatními? Jste nositeli dobré praxe? Znáte netradiční přístupy ke klientům či organizacím? Hledáte přivýdělek?

Nabízím možnost lektorování Vašich vlastních či nových kurzů pro sociální služby:

Mým požadavkem je, abyste měli:

  • vlastní akreditované kurzy nebo ujasněná témata ke školení
  • praxi v dané oblasti alespoň 5 let
  • VŠ nebo VOŠ vzdělání
  • ochotu školit ve Vašem regionu nebo kdekoliv v ČR

Pro bližší spolupráci mne kontaktujte

DOKONČEN TERAPEUTICKÝ VÝCVIK

V dubnu 2017 jsem po téměř 4 letech úspěšně ukončil komplexní výcvik v psychoterapii zaměřené na řešení "Solutions Focus" u společnosti DALET v Olomouci. Výcvik byl schválen Českou psychoterapeutickou společností ČLS JEP pro zdravotnictví. Celkový rozsah je 710 hodin, z toho je 148 hodin teorie, 410 hodin praktické části a 152 hodin supervize. Kromě základních a pokročilých technik přístupu zaměřeného na řešení splňuji podmínky pro mezinárodní certifikaci v modelu Kids´Skills (www.kidsskills.cz) a v koučovacím modelu Reteaming (www.reteaming.cz). V současné době pokračuji 3 letým výcvikem u DALET Na řešení zaměřená supervize a koučování (celkem 430 hodin). Již nyní kromě psychoterapeutických konzultací nabízím také supervize, a to zejména v sociálních službách.

PÉČE O PEČUJÍCÍ

Je mnoho pečovatelů a ještě více těch, kteří potřebují jejich péči. Aby se pečovatel zcela nevyčerpal a mohl pečovat i nadále, je nezbytné, aby si zachoval dostatek fyzických i psychických sil. Podívejte se na reportáž z mé přednášky ve Veselí nad Moravou (sledujte od 2:46 minuty): https://www.televizetvs.cz/tvs-veseli-nad-moravou-6-12-2016

REFORMA PSYCHIATRICKÉ PÉČE

Díky evropským penězům budeme mít příležitost pracovat na vzdělávání a učit se, jak to dělají v zahraničí, říká šéf Psychiatrické společnosti Martin Anders. Cílem je změnit myšlení a skoncovat se stigmatizací. Vznikne pět pilotních center duševního zdraví, na jejichž provoz půjde z EU 70 milionů korun. Hlavní, čeho by měla reforma podle Martina Anderse dosáhnout, je změna myšlení lidí – společnosti, pracovníků, kteří přicházejí do styku s duševně nemocnými, i samotných lékařů. Více zde

GROW NENÍ O KOUŘENÍ KYTIČEK

Nejde tady o growshop, tedy obchod, kde kvete marihuana, ale o základní koučovací techniku, či chcete-li nástroj, který velmi jasně ukazuje, co to vlastně koučování je. Tak tedy zapomeňte na kytičky a objasněme si zkratku GROW.

G – Goal setting – nastavování cílů, kam se chci dostat
R – Reality – prověření reality, skutečný stav věcí aneb kde jsem
O – Options – možnosti, strategie, prostě jak se tam asi dostanu
W – Will – jaká je vůle to udělat, a čím začnu

V praxi se tato technika používá na klientovu situaci. A hned je o růst postaráno! Ono GROW totiž ne náhodou anglicky znamená růst, tedy něco jako rozvoj. A jsme zpátky u kytiček. 

DEPRESÍ K SEBEVRAŽDĚ? NE NUTNĚ!

Za poslední asi 3 měsíce jsem byl na 3 pohřbech. Nebyl to nikdo z rodiny, ale lidé, které jsem nějak znal či jsou mi nějak blízcí. 

Všechny pohřby však spojuje jedna věc - špatný psychický stav těch lidí, těsně před tím, než si vzali život nebo než to s nimi seklo. A byli to lidé různě staří (od mladého kluka až po důchodkyni). Většinou to o nich nikdo moc nevěděl, nikomu se nikdy nesvěřili a žili se svými problémy obvykle několik let. Velmi těžké tak bylo čehokoliv si všimnout - jedině snad chybějícího kontaktu, který někde v mezifázi nastal a trval.

Leckdo si pomůže sám, leckdo k vám nemá důvěru, leckdo si vážnost situace ani nepřipouští. Buďme tedy prosím k sobě všímaví. Zajímejme se o ty, kteří jsou zamlklí, stranou či se s námi nějak přestali vídat. Citlivě nabízejme pomoc a buďme připraveni vyslechnout si jejich trápení.

Vždyť sdílený problém, je poloviční problém.

NOVÁ KANCELÁŘ V CENTRU ZLÍNA!

Přeji vám dobrý rok 2016 plný splněných přání, radosti a pokoje.

Od ledna 2016 otevírám útulnou kancelář na Kvítkové v centru Zlína, přijďte se třeba jen nezávazně podívat. Těším se na vás. Více zde.

DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NA MÉM BLOGU ZDE.